Акція “Різдвяний Ангел”

Rozd_AnШановні брати і сестри! Всі, кому болять душевні і тілесні страждання дітей-сиріт, малозабезпечених людей похилого віку, тих, хто у цей скрутний час потребує моральної та матеріальної допомоги!
Акція “Різдвяний Ангел” була започаткована кілька років тому товариством “Православна просвіта” та недільною школою при Спасо-Преображенському храмі. Пізніше до нас приєдналася вокальна група “Глорія”. В 2002 році наші ряди поповнили Спілка Ветеранів Афганістану та підлітковий патріотичний клуб “Сокіл”.
Акція “Різдвяний Ангел” ставить і допомогу дітям-сиротам, багодітним сім’ям, людям похилого віку, всім, хто потребує допомоги в наш скрутний час. Однією з головних задач акції було пробудити в наших дітях милосердя, тому що дитяча рука, яка творить добро – це рука Ангела. На започаткування цієї акції було отримане благословіння духівника Київської Академії та Семінарії схиігумена Геронтія (+ 2003), монахів Почаївської Лаври, Одеських та Київських монастирів. Під час паломницької поїздки на святу гору Афон протоієрей Євген Назаренко також отримав підтримку на проведення цієї доброї справи.
За спільною згодою було створено благодійне товариство ім. Святої Праведної Єлисавети, яке проводитиме благодійні акції кілька разів на рік, але працюватиме постійно.
Акція “Різдвяний Ангел” минулого року була підтримана працівниками міськвиконкому на чолі з його головою паном Чигриним Миколою Станіславовичем, паном О. Варванським, відділом міськвиконкому у справах сім’ї та молоді, Управлінням освіти і науки, міським Будинком Вчителя, які надавали допомогу в організації та проведенні акції. Про початок акції “Різдвяний Ангел” жителі міста були повідомлені через всі види засобів масової інформації. Поліграфічні підприємства “Імекс ЛТД” (Т.С. Саміляк), О.Г. Каліча та В.О. Лузана роздрукували листівки та емблеми. Члени організаційного комітету разом з вокальною групою “Глорія” та членами клубу “Сокіл” (ЗОШ № 33) за попередньою домовленістю приїжджали до шкіл та інших навчальних закладів, розповідали учням про акцію та її мету. Потім звучало кілька тематичних пісень у виконанні “Глорії” та кілька номерів художньої самодіяльності у виконанні учнів даного навчального закладу. Після невеличкого концерту учні передавали організаторам акції речі, продукти харчування, гроші та інші пожертви, які заздалегідь приготували для участі у акції.
Акція “Різдвяний Ангел” проводилася з грудня 2002 до квітня 2003 року. Також в ході акції багато жителів міста телефонували нам, приносили речі різних розмірів, продукти, гроші. Всі зібрані речі були передані у дитячий будинок “Барвінок”, дитячий будинок для немовлят “Малятко”, обласний дитячий притулок, в обласну дитячу лікарню для дітей-сиріт, які знаходяться там на лікуванні (куди також були передані грошові пожертви для придбання дитячого харчування для немовлят), частину – у притулок для людей похилого віку “Милосердний Самарянин” та притулок для людей похилого віку при Свято- Покровському храмі м. Кіровограда, туди ж були передані продуктові та грошові пожертви на придбання ліків.
Розлучатись з “Різдвяним Ангелом” не хотілося, але наближалося літо. Знаючи, що до 1917 року в Криму була така традиція: кожного року влітку діти царської родини проводили “Свято Білої Квітки”, ми вирішили провести акцію під такою ж назвою. Це була благодійна акція, пожертви від якої передавалися сирітським будинкам, богодільням, лікарням для бідних та ін. Цю ідею підтримали клірики Спасо-Преображенського собору. З благословіння настоятеля Спасо-Преображенського собору протоієрея Петра Сидори влаштували свято на території храму. Були запрошені діти з дитбудинку “Барвінок”, дитбудинку “Малятко”, притулку для неповнолітніх (всього більше 50 осіб). Напередодні свята був оголошений збір пожертв парафіян собору для проведення свята, члени товариства звернулися до дирекції колгоспного ринку з проханням розповісти про акцію по місцевому гучномовцю, а потім пройшли по торгових радах з великими валізами, в які працівники та відвідувачі ринку складали свої пожертви у вигладі фруктів, іграшок, грошей і т. ін.
Для дітей був підготовлений невеличкий концерт, потім вони переглянули виставу, яку актори міського лялькового театру відпрацювали безкоштовно. Закінчилося свято веселим дружним хороводом на подвір’ї собору.
На згадку про зустріч діти повезли додому кожен по м’якій іграшці та по набору кольорових олівців (які для них передали парафіяни храму св. Максима Сповідника с. Суботці, настоятелем якого є протоієрей Євген Жабковський – УПЦ), кожна група отримала по цеберку меду, який пожертвувала фірма “Златомед”, чудові саморобні килимки, зроблені рукамй учнів художньої школи, та по два великих кошики фруктів, цукерок, печива. Кожен з дітей тримав у руці велику штучну лілію – “Білу квітку”.
Ми вдячні засобам масової інформації міста і області за те, що вони під час проведення акцій приділяли їм увагу в своїх випусках, що надавало подіям більшого розголосу. Це вселяє надію на те, що кожного разу до нас будуть приєднуватись більше і більше учасників, і ми матимемо можливість передати людську допомогу разом з теплом їх сердець тим, хто конче цього потребує.
Зараз у багатьох містах України проводяться акції милосердя, і ми розповіли про свій досвід не тому, що хочемо чимось похвалитись, а тому, що для нас найскладнішим було те, як саме організувати подібну акцію, не втративши її духовної основи. Ми вирішили познайомити з нашим досвідом інших, можливо, комусь він стане у пригоді. Хотілося б, в свою чергу, дізнатися про досвід проведення різноманітних благодійних заходів у інших регіонах України.
Наближається свято Різдва Христового, і ми знову готуємось до проведення акції “Різдвяний Ангел”. Сподіваємось і цього року на розуміння та підтримку місцевої влади, керівників організацій та всіх жителів міста та області.
Просимо ваших святих молитов та запрошуємо до співпраці у справах милосердя, адже цей рік – ювілейний, – 250-річчя з дня заснування нашого міста. І тому кожна добра справа та милосердя наблизять нас до Божого благословіння, до повернення нашому місту імені Святої Праведної Єлисавети. Будемо ж молитись і сподіватись на милість Божу.

Передруковано з
“Наш православний дім”, №7  січень 2004р.